MARSHAL-CZ s.r.o. - Výroba dřevoobráběcích strojů

Krnovská č.5, Město Albrechtice 793 95, tel/fax: +420 554 625 417, e-mail: info@marshal-cz.cz


Vkládací a odebírací dopravníky

 

Kombinovaný vkladač do dřevoobráběcího stroje MVZ-PR

 

 


   Kombinovaný vkladač MVZ-PR
je zařízení neúplné strojní zařízení dopravníkového typu určené k mechanizovanému vkládání materiálu na bázi dřeva do dřevoobráběcího stroje. Zařízení je vždy nedílnou součástí konkrétního dřevoobráběcího stroje.
   Zařízení je tvořeno dvěma samostatnými dopravníky, vodorovného řetězového umístěného na vstupu do stroje a pásovým dopravníkem pro dopravu lamel.

   Řetězová dopravník je umístěn na dvou konzolách samotného dřevoobráběcího stroje. Těleso dopravníku je tvořeno ocelovým profilem tvaru Z, na němž je umístěna na výstupu z dopravníku elektropřevodovka s hnacím dvojitým řetězovým kolem, na vstupu do dopravníku je umístěno ložiskové těleso s napínacím řetězovým kolem. Mezi hnacím a napínacím kolem jsou umístěny kluzné odpružené lišty umožňující kopírování nerovnosti a zvýšení tření mezi řetězem a podávanými lamelami. Na kolech je uložen dvojitý válečkový řetěz zabezpečující podávání.

   Pásový dopravník je samostatné zařízení na vlastním rámu. Dopravník je k základovému rámu přišroubován pomocí 3 + 3 ks bočních patek. Tyto umožňují po demontáži z jedné strany snadnou výměnu nebo otočení pásu. Pás je na straně výstupu poháněn elektropřevodovkou, na zadní napínací straně napínacím válcem. Napínací zařízení zároveň slouží k vyrovnání pásu.

   Oba elektromotory jsou ovládány ze společného elektrického rozvaděče pomocí spínacích jednotek umístěných na skříni rozvaděče a rámu dopravníku.
  Spolehlivou funkci vkládacího zařízení je možno docílit nastavením potřebné rychlosti. Toto je na zařízení umožněno dvěma samostatnými frekvenčními měniči, které v rozmezí 30 – 90 Hz umožní nastavit podávací rychlost od teoretické 10 až po 50 m/minutu. Nižší rychlost není doporučeno používat, nebylo by zajištěno potřebné chlazení motorů.

 

Základní parametry:

Rozměry zařízení (délka x šířka x výška) 4.500 x 1.000 x 1.500 mm
Min. rozměry vkládaného materiálu (délka x šířka) 250 x 40 mm
Max. rozměry vkládaného materiálu (délka x šířka) 3.000 x 230 mm
Řetězový dopravník 0,75 kW
Pásový dopravník 0,37 kW
Hmotnost 480 kg

 

 

Kombinovaný vkladač do dřevoobráběcího stroje MVZ-SR

 

   Kombinovaný vkladač MVZ-SR je zařízení neúplné strojní zařízení dopravníkového typu určené k mechanizovanému vkládání materiálu na bázi dřeva do dřevoobráběcího stroje. Zařízení je vždy nedílnou součástí konkrétního dřevoobráběcího stroje.
   Zařízení je tvořeno řetězovým dopravníkem a excentrickým segmentem v kombinaci s gravitačním zásobníkem.

   Řetězový dopravník je umístěn na dvou konzolách samotného dřevoobráběcího stroje. Těleso dopravníku je tvořeno ocelovým profilem tvaru Z, na němž je umístěna na výstupu z dopravníku elektropřevodovka s hnacím dvojitým řetězovým kolem, na vstupu do dopravníku je umístěno ložiskové těleso s napínacím řetězovým kolem. Mezi hnacím a napínacím kolem jsou umístěny kluzné odpružené lišty umožňující kopírování nerovnosti a zvýšení tření mezi řetězem a podávanými lamelami. Na kolech je uložen dvojitý válečkový řetěz zabezpečující podávání.

   Elektromotor je ovládán z elektrického rozvaděče pomocí spínací jednotky umístěných na skříni rozvaděče a rámu dopravníku.
   Spolehlivou funkci vkládacího zařízení je možno docílit nastavením potřebné rychlosti. Toto je na zařízení umožněno frekvenčním měničem, které v rozmezí 30 – 90 Hz umožní nastavit podávací rychlost od teoretické 10 až po 50 m/minutu. Nižší rychlost není doporučeno používat, nebylo by zajištěno potřebné chlazení motorů.

 

Technické parametry:

Rozměry zařízení (délka x šířka x výška) 1.200 x 1.000 x 1.500 mm
Min. rozměry vkládaného materiálu (délka x šířka) 200 x 40 mm
Max. rozměry vkládaného materiálu (délka x šířka) 2.000 x 230 mm
Řetězový dopravník 0,75 kw
Hmotnost 480 kg

 

 

Válečkový vkladač

Mechanizace na vstupu do stroje

Mechanizace na výstupu

Řetězovývkladací dopravník do stroje s příčnou manipulací

 

  

Mechanizace vkládání - třídění

 

Mechanizace vkládání - třídění - zkracování

 

 

Rozebírač hráně + zkracovací pila

 


    

Veškerá zařízení tohoto typu jsou vyráběna na zakázku dle konkrétních požadavků technologie a zpracovaného materiálu.
Provedení závisí na druhu materiálu a obráběcího stroje.  

Rychlý kontakt

      Tel: +420 554 652 233

  Mobil: +420 777 264 661

  E-mail: info@marshal-cz.cz

 

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporučujeme: Mezinárodní doprava -  www.ohnostroje-cz.cz -  zahradnické práce -  Klimatizace -  Autoplachty -  Autodoprava, zemní práce -  Náplně pro 3D tiskárny,3D tiskárny, náhradní díly a filamenty,CMS, e-shop, rezervace