MARSHAL-CZ s.r.o. - Výroba dřevoobráběcích strojů

Krnovská č.5, Město Albrechtice 793 95, tel/fax: +420 554 625 417, e-mail: info@marshal-cz.cz


Linka na třídění a výběr kvalitního truhlářského řeziva

 

Pracoviště je souborem strojů a zařízení je určených pro plně mechanizovaný výběr kvalitního dřeva pro výrobu lepených polotovarů, spárovky, nábytku, eurohranolů a konstrukčních hranolů.

 

 

   Pracoviště je tvořeno šikmým naklápěcím vynášecím stolem - rozebíračem (poz. A) a vodorvným řetězovým dopravníkem (poz. D) pro příčnou dopravu řeziva k vkládacímu zařízení (poz. E a F) do rozmítací pily. Prokladky budou gravitací padat pod stůl rozebírače na pásový dopravník
(poz. B). Obsluha bude tato zařízení ovládat prostřednictvím dálkového ovládání na místě stanoviště obsluhy. Podle potřeby bude přizvedávat hráň vysušeného neomítaného řeziva a spoustět vrstvy na vodorovný řetězový dopravník. Sesunuté lamely ručně urovná a elektrickým spínačem posune k vkládacímu dopravníku. Na tomto ručně upraví polohu lamely podle laseru a elektrickým spínačem spustí jeho vložení do rozmítačky. Řezivo, které vyžaduje krácení před rozmítáním pomocí pneumaticky ovládaného válečkového dopravníku (poz. O), posune na pracoviště první délkové optimalizace - radiální pily (poz. P1). 

   V rozmítačce dojde pomocí roztřískovače současně k odstranění pravého okraje lamely a rozmítnutí lamel. Na dopravníku (poz. H) jsou na výstupu rozmítnuté lamely odděleny od nerozmítnutého zbytku a spirálovým dopravníkem shozeny vpravo na příčný vynášecí řetězový dopravník k podélnému stavitelnému pravítku (poz. I). Dopravník je vybaven válečkovým poháněným dopravníkem který automaticky vkládá rozmítnuté lamely do navazující čtyřstranné hoblovací frézky (poz. J).  Nerozmítnutý zbytek bude podobně shozen vlevo na pásový dopravník délky 7m (poz. G), který na povel obsluhy dopraví materiál zpět k vkládacímu dopravníku do rozmítačky.
  Ze čtyřstranky lamely vynáší  zadní pásový dopravník a vyražeči (poz. K) shazuje do koryta (poz. L) vynášecího separátoru (poz. M). Vynášecí dopravní řetězy separátoru vynášejí lamely na třídící stůl k značení vad (poz. N). Zde obsluha provede kontrolu lamel a provede křídou značení vad. Označené lamely shodí do zavážecího kanálu optimalizační pily (poz. P2). Na výstupu jsou vymanipulované lamely vynášeny pásovým dopravníkem a vyráženy podle délky do jednotlivých kontejnerů.

 

Schéma pracoviště

 

 Legenda:

  A. Naklápěcí zvedací stůl – rozebírač
  B. Pásový dopravník pro vynášení prokladů 7 m
  C. Vkládací přítlačný válec do rozmítačky
  D. Příčný řetězový dopravník 1m
  E. Vkládací středící pásový dopravník s horním přítlakem – (společně s poz. F)
  F. Pomocný pojízdný zvedací otočný válečkový stůl s pojezdovou dráhou 2m
  X. Rozmítací pila PWR 301 (PWR 401- není předmětem nabídky)
  G. Pásový dopravník pro zpátkování materiálu 8m (posuvný)
  H1. Zadní spirálový třídící dopravník s dělící lištou bočně stavitelný 6m
  H2. Přestavovací zařízení spirálového dopravníku
  H3. Příčný řetězový dopravník
  H4. Válečkový dopravník pro vkládání lamel do hoblovky
  I. Podélné pravítko navádění materiálu do čtyřstranky
 J. Čtyřstranná hoblovací a profilovací frézka
 K. Zadní pásový dopravník s pneumatickými vyražeči
 L. Zásobník lamel separátoru po hoblování
 M. Řetězový separátor
 N. Šikmé zachycovače lamel a pracoviště značení vad
 O. Pneumaticky ovládaný válečkový dopravník
 P. Vyvýšená podesta optimalizační pily
 S. Optimalizační pila

Rychlý kontakt

      Tel: +420 554 652 233

  Mobil: +420 777 264 661

  E-mail: info@marshal-cz.cz

 

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporučujeme: Mezinárodní doprava -  www.ohnostroje-cz.cz -  zahradnické práce -  Klimatizace -  Autoplachty -  Autodoprava, zemní práce -  Náplně pro 3D tiskárny,3D tiskárny, náhradní díly a filamenty,CMS, e-shop, rezervace